Nagų priauginimas - ar galima tai atlikti namuose?

Publikuota 2024-06-06

Visos norime turėti gražius, išpuoselėtus ir tvarkingus nagus, tačiau milžiniškas gyvenimo tempas ir užimtumas ne visada leidžia laiku suspėti apsilankyti pas manikiūro specialistą, o kai galva pilna įvairiausių idėjų ir planų, kartais ir užmirštame apie suplanuotą vizitą į grožio saloną. Ne paslaptis, kad geros nagų priauginimo meistrės nesėdi be darbo, todėl, lūžus nagui, reta specialistė gali jus priimti būtent tą dieną, kai to labiausiai reikia.  Visgi, nusiminti nederėtų, nes priauginti ir sutvarkyti nagus galite ir pačios, tiesiog reikia žinoti, kaip tinkamai tai padaryti. 

 

Nagų priauginimo būdai

 

Priemonių, skirtų nagų priauginimui, yra išties labai daug, visos jos skirtingos ir turi savo specifines savybes, tačiau Lietuvoje nagų meistrai dažniausiai naudoja gelį arba akrilą. Iš pradžių buvo itin populiarūs akriliniai priauginami nagai, tačiau rinkoje pasirodęs gelis nagams greitai užkariavo nagų meistrų ir jų klienčių simpatijas. Šiuo metu rinkoje yra vienfaziai, trijų fazių sistemos geliai ir bio gelis. Paprasčiau tariant, vienfazis gelis gali būti naudojamas ir kaip bazė, ir kaip konstrukcinė, ir kaip baigiamoji medžiaga.  Tuo tarpu, 3 fazių geliai – tai atskiri trys indeliai su geliais, iš kurių kiekviename yra bazė, statybinė ir baigiamoji medžiaga. 

 

Geliai gali būti įvairių atspalvių ir tirštumo. Be to, specialistai gelius skirsto į skystesnius, vidutinio klampumo ir „stovinčius“. Reikia žinoti, kad su skystu arba stovinčiu geliu gana sudėtinga dirba, jei neturite jokios praktikos, todėl priauginant nagus namuose geriau rinktis vidutinio klampumo ar savaime išsilyginančio klampumo gelį, nes jis nenubėga į šonus, jį lengviau ir smagiau formuoti.  

 

Gera pradžia – pusė darbo

 

Prieš pradedant nagų priauginimo procedūrą, pirmiausia būtina tinkamai dezinfekuoti rankas, kad nepatektų bakterijų, galinčių sukelti įvairias nagų ligas ir infekcijas. Dezinfekuoti rankų nepatartina paprastu muilu, nes jame yra įvairių priemaišų, be to, muilas sausina rankų odą. Specialistai rekomenduoja rinktis specialų dezinfekcinį gelį, kuris turi antiseptinių savybių. Tokį gelį galite įsigyti bet kurioje grožio prekių parduotuvėje, kuri specializuojasi profesionalių gaminių, skirtų savo srities meistrams, prekyboje. 

 

Kai rankos dezinfekuotos, būtina sutvarkyti nagų odeles.  Jei niekada jų nekarpėte, geriau to ir nepradėti daryti, nes odelės atauga kietesnės, nelygios, o kartais ir surambėjusios. Odeles geriau švelniai atstumkite mediniu apelsinmedžio pagaliuku arba rinkitės specialius plieninius įrankius. Tuo atveju, jei odeles karpote, įsigykite gerai išgaląstas žirklutes, kad odeles galėtumėte kokybiškai ir dailiai nukirpti, o ne nuplėšti.  Tik būkite atsargios, nes profesionalams skirtos žirklutės yra labai aštrios. Sutvarkiusios odeles, patrumpinkite nagus iki 1–2 mm ilgio  180 grit grubumo dilde.


Sutvarkytus nagus nuriebalinkite specialiu nuriebalintoju, kad gelis nagų priauginimui geriau laikytųsi. Po to blokeliu arba minkštu poliruokliu švelniai pašiaušiame nago plokštelę augimo kryptimi, tačiau per daug nezulinkite nago plokštelės, nes ją išploninsite ir pažeisite. Galiausiai šepetėliu nuvalykite dulkes ir pakartotinai dezinfekuokite bei nuriebalinkite nago plokštelę. Štai ir viskas, kitas žingsnis – nagų priauginimas. 

 

Sutvarkytus nagus nuriebalinkite specialiu nuriebalintoju, kad gelis nagų priauginimui geriau laikytųsi. Po to blokeliu arba minkštu poliruokliu švelniai pašiaušiame nago plokštelę augimo kryptimi, tačiau per daug nezulinkite nago plokštelės, nes ją išploninsite ir pažeisite. Galiausiai šepetėliu nuvalykite dulkes ir pakartotinai dezinfekuokite bei nuriebalinkite nago plokštelę. Štai ir viskas, kitas žingsnis – nagų priauginimas. 

 

Tipsas ar nago formelė?

 

Nagų priauginimui galite rinktis formeles arba tipsus. Pastarieji puikiai tiks, kai:

 

Kaip klijuojamas tipsas?

 

Pirmiausia išsirinkite reikiamą tipso rūšį ir dydį. Klijais patepkite tipso kišenę ir klijuokite ant nago galiuko 45 laipsnių kampu. Būkite atidžios ir neleiskite susidaryti oro burbuliukams. Klijams išdžiūvus, giljotina patrumpinkite tipsą iki pageidaujamo ilgio, o dilde pašalinkite laiptelį tarp natūralaus nago ir tipso. Vėliau dilde ar blokeliu sušiauškite tipsą ir suteikite jam matinį efektą. Galiausiai nuvalykite dulkes nuo nago plokštelės, tepkite sukibėją, gelį, džiovinkite ir lakuokite mėgstama spalva.

 

Kaip klijuojama nago formelė?

 

Išsirinkite, kokią formą naudosite, tada lipnią formą pakiškite po natūralaus nago galiuku. Būkite itin kruopščios ir nepalikite  nei menkiausio tarpo tarp natūralaus nago ir lipnios formos bei stenkitės pirštais neliesti nago plokštelės. Atminkite, kad: 

 

Kodėl priaugintas nagas atšoka, sluoksniuojasi bei lūžta?

 

Ilgai vargote, kol galiausiai pasidabinote rankas nuostabiais nagais, tačiau jie greitai prarado savo estetinę išvaizdą? Jei taip nutiko, greičiausiai padarėte kelias klaidas, kurių ateityje reiktų vengti:

 

Dailūs nagai – kiekvienos moters puošmena, todėl jų priauginimui būtinos tik kokybiškos ir patikimos nagų priauginimo priemonės, kurias vertina ir naudoja profesionalūs nagų meistrai.

Turime paruošę priemonių rinkinių nagų priauginimui, galite rasti šioje nuororoje: Nagų rinkiniai priauginimui