Vos tik rinkoje pasirodė gelinis nagų lakavimas, labai greitai jis išpopuliarėjo. Moterys ir merginos iš karto suprato, kad tai – ilga laukta svajonė, kuomet nebereikia rūpintis nagų priežiūra, o jį atlieka profesionali meistrė. Žinoma, laikui bėgant atsirado galimybių ir pačioms tokią procedūra pasidaryti namuose. Tam prekyboje yra visos reikalingos priemonės. Tereikia šiek tiek kantrybės, laiko bei įgūdžių, kad Jūsų nagučiai atrodytų tobulai juos tvarkant namuose. 


Moterys visada norėjo atrodyti stilingai, madingai bei tvarkingai. Tam reikia labai nedaug. Jei nors kartą pamėginsite gelinį lakavimą, tikėtina, kad ilgai pamiršite netvarkingus, atsilupančius ar vis lūžinėjančius nagus. Tad iš karto kyla klausimas – „Ką daro gelinis lakas?“

Visų pirma turite žinoti, kad gelinis nagų lakas yra nagų lako tipas, kuris tvirtinamas UV šviesa. Tai reiškia, jog nagai džiūsta daug greičiau, dėl to toks manikiūras yra žymiai patvaresnis. Jis yra ne tik storesnis, bet ir nepermatomas nei įprastas nagų lakas. Šis nagų lakas taip pat yra patvaresnis nei įprastas, tad jis yra geras pasirinkimas žmonėms, kurių nagai yra kieti. Gelio ir paprasto nagų lako cheminės sudėtys skiriasi priklausomai nuo kiekvieno prekės ženklo. Moterys gelinį laką mėgsta, nes yra didžiulis pasirinkimas. Galima rasti net pačių įmantriausių ir netikėčiausių sprendimų, kaip papuošti savo nagus. Vienokius galėsite rinktis vasarą, visai kitokius žiemą. Vieni labiau tiks šventei, o kiti kasdienai ir pan. Tikrai bus lengva rasti Jūsų asmenybę atitinkančią išvaizdą. Gelinis lakas yra panašus į skystą akrilą. Dėl to toks manikiūras gali gana ilgai, tvirtai ir be jokių pažeidimų išsilaikyti gana ilgą laiko tarpą. 


Atrodo, viskas gerai ir būtų galima ilgai džiaugtis naujuoju manikiūru, bet iš karto kyla klausimas – „Ar gelis gadina Jūsų nagus?“. Iš karto galime nuraminti, kad Jūsų natūralūs nagai nebus pažeisti. Gelinis lakas yra tepamas ant natūralių nagų viršaus. Jei Jums atrodo, kad Jūsų nagai yra labai silpni ir gali neatlaikyti gelinio lakavimo, tai nuraminsime, jog taip nėra. Jūsų nagai yra stiprūs, jeigu yra sveiki. Sveikų nagų plokštelės lengvai nelūžta. Turėkite omeny – Jūsų natūralūs nagai yra stipresni, nei manote.


Ar galima ant natūralių nagų tepti gelinį laką? Šis klausimas jau buvo atsakytas, bet nepamirškite atlikti keletą papildomų žingsnių, jei gelinį manikiūrą darysite namuose.

  1. Nuvalykite nagus ir tinkamai juos suformuokite prieš naudojant laką. Specialistai pataria naudoti aukštos kokybės kirpimo mašinėlę odelėms, kad jas nukirptumėte ir visomis įmanomomis priemonėmis pašalintumėte papildomą jų dalį. Tam, kad nagus kuo geriau išlygintumėte, turėkite aukštos kokybės pjaustytuvą.

  2. Antruoju žingsniu tepkite aliejų, kremą, odelių losjoną ir kitus reikalingus produktus. Neskubėkite. Leiskite priemonėms įsigerti, kad vėliau kokybiškai galėtumėte atstumti odeles.

  3. Nepamirškite nusiplauti rankų. Galima papildomai naudoti aukštos kokybės šepetėlį, kad veiksmingai pašalintumėte dulkes bei nešvarumus nuo nagų. Leiskite išdžiūti. Palepinkite rankas losjonu. Nuvalykite nagus kokybišku nagų lako valikliu.

  4. Lakuokite nagus pagal gelinio lako instrukcijas.


Kai jau didysis darbas atliktas ir pagaliau džiaugiatės naujais savo nagais, atkreipkite dėmesį, kiek laiko galite likti su geliniais nagais? Gelinis nagų lakas kuo puikiausiai išsilaiko iki dviejų – trijų savaičių. Klientės kartais džiaugiasi ir dar ilgesniu laiku su naujuoju geliniu lakavimu. Tai priklausys nuo daugelio lako savybių, Jūsų dirbamo darbo, taip pat rankų lepinimo bei priežiūros. Tad atitinkamai šis laiko tarpas gali tiek ir sutrumpėti, tiek ir pailgėti, jei specialiai nepažeisite nagų bei juos tinkamai prižiūrėsite. 


Tad turite žinoti, kaip prižiūrite gelinius nagus?

Geliniai nagai Jums leis džiaugtis jais kasdien. Nors ir nedidelė, bet tam tikra priežiūra bus vis tiek reikalinga. Taip galėsite ilgiau išlaikyti nagus nepakitusios formos, išvaizdos bei spalvos. 

  • Atkreipkite dėmesį atlikdamos gelinį lakavimą, jog svarbiausia pirmą parą vengti drėgmės nagams ir nemirkykite rankų ilgai vandenyje. Nagai laikysis ilgiau, kai gaus kuo mažiau drėgmės pirmą parą.

  • Taip pat yra patariama vengti staigaus temperatūros pasikeitimo. Tokie kardinalūs pokyčiai gali pažeisti dirbtinių nagų struktūrą, dėl to jie taps silpnesni ir gali sutrumpėti jų nešiojimo laikas.

  • Reikia nepamiršti ne tik nagų, bet ir jų odelių. Kiekviena dieną jas prižiūrėkite. Odeles yra būtina palepinti specialiu, minkštinančiu aliejuku bei maitinančiu rankų kremu.   

  • Be to atkreipkite dėmesį, kokį nagų ilgį pasirinkti. Jeigu dirbate sunkų fizinį darbą geriau venkite ilgų nagų, kad jų nenulaužtumėte ir neužkliūtumėte. Taip gali būti pažeistas ne tik gelinis, bet ir natūralus Jūsų nagas. Nagui nulūžus ar susižeidus jokiu būdu nenaudokite žirklučių. Nagai, nulakuoti ilgalaikiu geliniu lakavimu trumpinami tik specialia dilde. O prireikus - laiku atlikite korekciją. Optimaliausias laikas yra po trijų savaičių. Po šio laikotarpio Jūsų natūralus nagas nemažai paauga bei sustiprėja, o priauginti nagai silpnėja. Tad pasirūpinkite, kad būtų laiku atlikta nagų korekcija bei papildymas. Tinkamai parinktas nagų ilgis ne tik netrukdys Jūsų darbui, bet ir atrodys estetiškai ir bus patogiau gyventi. Gelis yra pakankamai elastingas, todėl nulūžus nagui nepajausite didelio skausmo, dėl to nebijokite. Tiesiog estetiškai bus labai nemalonu.

  • Tad gelinius nagus taip pat mielai renkasi ir tos dailiosios lyties atstovės, kurios mėgsta kramtyti nagus. Gelinių nagų kramtyti tikrai nesinorės. Tad jeigu taip neestetiškai elgiatės pačios arba žinote, kas šią problemą turi – padovanokite gelinio lakavimo procedūrą. Tai bus puikus būdas atprasti nuo blogo įpročio ir užsiauginti ilgesnius natūralius nagus.

  • Nešalinkite gelinio lako įprastais nagų lako valikliais. Idealiai šią procedūra atliks grožio salone. Taip pat ir nulūžus nagui teks apsilankyti pas meistrę, nes nagas turės būti iš naujo priauginamas. 


Kas atsitiks, jei gelinius nagus paliksite per ilgai?

Patariama būti atsargiems naudojant šiuos nagus ilgą laiką. Gamintojas visada nurodo, kiek laiko reikėtų naudoti gaminį. Idealiu atveju reikėtų jį naudoti vieną mėnesį. Po šio laiko geriau leisti nagams atsigauti bent mėnesį. Visgi didžioji dauguma klienčių nori ilgalaikių sprendimų. 

Jei tik geliniai nagai pradeda luptis – reikalingas vizitas pas nagų meistrę. Ilgalaikis UV spindulių naudojimas gali pakenkti Jūsų nagams. Tad verčiau kuriam laikui nustokite naudoti UV šviesą ir nagus stiprinkite specialiais produktais.


Jei nagai vis yra pažeidžiami, tai ar gelinis lakas geriau nei akrilas? Gelinis nagų lakas yra patvaresnis nei akrilinis. Daugelis salonų savininkų jį naudoja kaip ilgalaikį klienčių nagų problemų sprendimą. Gelinis lakas visada geras pasirinkimas, kai Jūsų nagai yra dažniau lūžinėjantys bei silpni. Tiek geliniai, tiek ir akriliniai nagai yra dirbtiniai. Jais yra tik patobulinami natūralūs nagai. Tenka pripažinti, jog geliniai nagai suteikia blizgesnę bei natūralesnę išvaizdą, o akriliniai yra tvirtesni ir patvaresni, palyginti su geliniais.


Kuo skiriasi gelis ir nagų lakas?

Pats gelis yra skirtingų rūšių. Vieni jų yra labai skysti, o kiti - pakankamai klampūs. Nieko keisto, kad su skystu geliu išgaunamos tobulesnės formos. Su juo dirbant reikia turėti pakankamai įgūdžių, kad manikiūras būtų atliktas nepriekaištingai. Tuo tarpu su klampiu geliu yra daug lengviau darbuotis. Bet rinkoje yra ir tokių gelių, kurie savaime išsilygina, nenubėga, todėl su jais dirbti dar paprasčiau.  Geliai gali būti įvairiausių spalvų. Tad su jais galima išgauti įvairius gražius spalvotus priaugintų nagų dizainus.  


Gelinis lakas sutvirtėja UV šviesoje. Norint ilgesnio nago visada galima nesudėtingai priauginti nago galiuką. To tikrai nesugebėsite padaryti su paprastu nagų laku. Kaip dažnai reikia tepti gelinius nagus? Gelis laikosi nuo 2 iki 4 savaičių.


Kodėl po gelio pažeidžiami mano nagai?

Ne kartą teko girdėti gandų ir nuogirdų, kad gelinis lakas pažeidžia nagus ir sužaloja nago plokštelę. Konkrečiai dėl gelinio lako natūralūs nagai nepasidaro nei silpni, nei plonesni. Jie tokiais tampa nebent po pakartotinio gelinio lakavimo, nes paruošimo metu nagų paviršius per daug apnuoginamas ir netinkamai pašalinamas gelinis lakas.


Kodėl po gelinio lakavimo mano nagai tokie silpni?

Vienų  moterų nagai stiprūs iš prigimties ir jos džiaugiasi tiek ilgiu, tiek tvirtumu bei dailia forma, o kitų nuolat lūžta, yra trumpi ir neatrodo estetiškai. Palyginti su įprastu manikiūru, geliniai nagai yra tvirtesni, labiau blizgantys ir išlieka ilgiau. Nagais rūpintis reikia nuolat. Nepamirškite to. Nesvarbu, ar esate su paprastu, ar su geliniu lakavimu. Tuomet išvengsite nemalonaus jausmo, kai nuėmus gelinį lakavimą supratote, jog Jūsų nagai labai silpni. Dėl to gali būti kelios priežastys. Atsakykite sau - ar pakankamai jais rūpinotės?

  • Dažniausia problema yra drėgmės trūkumas. Tuomet nagai išsausėja ir daug greičiau lūžinėja. Tokiems nagams galite padėti įtrindamos juos specialiu drėkinamuoju aliejumi. Idealu būtų rinktis aliejų, kurio sudėtyje yra vitaminas E. Ši priemonė užtikrins, kad ne tik odelės, bet ir visas nagų paviršius būtų sveikesnis. Norėdamos sustiprinti nagus vartokite žuvų taukus, be vitamino E, nepamirškite ir vitamino A. Jie palaiko normalias odos funkcijas. Taip pat reguliariai naudokite drėkinantį rankų kremo.

  • Pasilepinkite rankų vonelėmis. Šilto vandens vonelės pagerina bendrą nagų būklę. Ypač naudinga, jei jos bus praturtintos jūros druska arba parafinu. Šias procedūras atlikdamos reguliariai netrukus susigrąžinsite sveiką nagų išvaizdą.

  • Jei neturite laiko nagų spa atlikti namuose, užsirašykite į gydomąją nagų procedūrą grožio salone. Čia bus profesionaliai pasirūpinta Jūsų rankų bei nagų priežiūra.

  • Naudokite specialias nagus stiprinančios priemones, kurios papildytos naudingais vitaminais. Tokie stiprikliai, priklausomai nuo sudėties, sulaiko drėgmę, maitina, lygina bei stiprina nagą. Rezultatai pasimatys netrukus.

  • Nepamirškite ir kaukių nagams. Jei dar neteko girdėti, tai yra gaminamos ne tik plaukams, bet ir nagams skirtos kaukės, kurios praturtintos naudingomis medžiagomis, įsiskverbiančiomis į Jūsų odą. 

  • Svarbu prižiūrėti ne tik nagus, bet ir rankas. Saugokite jas. Venkite įvairiausių cheminių valiklių namų ruošos darbuose. Naudokite gumines pirštines. Jei daug laiko dirbdamos praleidžiate prie kompiuterio - visada netoliese turėkite drėkinančio rankų kremo. Taip galėsite bet kurią akimirką juo pasinaudoti ir džiaugtis sveikesne rankų oda bei nagais.


Šių patarimų laikykitės tiek esant su geliniu lakavimu, tiek ir be jo. Tai padės Jūsų rankų ir nagui grožiui bei sveikatai. Tuomet dėmesys sau ir akivaizdūs pokyčiai garantuoti.


Hibridinis nagų lakas


Tikrai daug ir ilgai galima pasakoti apie gelinį lakavimą. Tačiau vis dažniau pasigirsta kalbų ir apie hibridinį laką. Taigi - kas yra hibridinis lakas? Jis rinkoje atsirado visai nesenai, bet vis sparčiau įsitvirtina grožio salonuose tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Tai – kuo puikiausia gelinio lako alternatyva toms, kurios nori dažnai keisti nagų spalvą, nenori savo nagų patikėti agresyvioms dildėms ir laukti ilgai trunkančių gelinio lakavimo procedūrų. Nėra išeitis ir klasikinis lakas, kuris ne tik ilgai džiūsta, bet ir ant nagų laikosi vos kelias dienas. Šiandien išeitis jau yra sukurta – tai Jūsų poreikius bei norus išpildantis hibridinis lakas. Ši puiki alternatyva geliniam lakavimui, susideda iš trijų žingsnių:

  1. praimeris; 

  2. hibridinis nagų lakas;

  3. viršutinis hibridinio nagų lako sluoksnis.


Kaip žingsnis po žingsnio dažyti nagus hibridiniu laku?

  • Visų pirma švelniu poliruokliu pašalinkite blizgesį nuo nago plokštelės. Tai nereiškia, kad turite nuimti visą blizgų viršutinio nago sluoksnį. 

  • Tuomet yra tepamas praimeris.

  • Po to jau galite lakuoti pirmą spalvoto lako sluoksnį.

  • Reikia šiek tiek palaukti, kad hidridinis lakas pasidengtų plona plėvele. 

  • Tik tuomet tepkite antrą lako sluoksnį.

  • Palaukite apie 20 sekundžių.

  • Tepkite viršutinį Top Coat sluoksnį. 


Labai svarbu įsidėmėti ir laikytis vienos svarbiausios taisyklės - su kiekvienu nauju sluoksniu  būtinai brūkštelėkite šepetėliu pirmyn ir atgal per laisvą nago kraštą. Taip visi sluoksniai bus tinkamai užtvirtinti ir apsaugoti nuo vandens, kremo ar kitų nešvarumų patekimo tarp nago bei lako sluoksnių. Laikydamiesi šių nagų dažymo žingsnių galėsite ilgiau džiaugtis hibridiniu nagų lakavimu.


Ar galima naudoti hibridinį laką be lempos?

Hibridinis nagų lakas stingsta tiek be UV, tiek ir be LED lempų.


Ar hibridinį laką galima tepti tiesiai ant nagų?

Visada prieš tepdamos hibridinį nagų laką naudokite praimerį.


Kaip tinkamai užtepti hibridinį laką?

Hibridinis lakas yra tirštesnis nei klasikinis. Tad šį laką tepkite panašiai kaip gelinį. Tai darykite keliais tolygiais potėpiais, tapšnojant teptuko šereliu į nagą. Po to reikalinga užtepti viršutinį sluoksnį, kuris garantuos, jog hibridinis lakas išdžius greičiau nei paprastas nagų lakas. Rekomenduojama viršutinį sluoksnį užtepti ant nagų kas trečią dieną. 


Kaip pašalinti hibridinį laką?

Hibridinis lakas labai gerai ir lengvai nusivalo paprastu nagų lako valikliu. Gera žinia ta, jog šio lako nereikia tirpinti specialiu tirpikliu, naudoti dildės paviršiaus pašiaušimui ar folijos nago įvyniojimui. Tad  tai dar vienas hibridinio lako privalumas.


Kiek laiko reikia džiovinti hibridinį laką?

Hibridinis lakas yra vertinamas dėl greito džiuvimo. Tad jei atliksite šio lako manikiūrą pačios, rekomenduojama daryti vienos minutės pertraukėles tarp lakavimo sluoksnių. Prieš lakuojant viršutinį sluoksnį reikėtų palaukti apie dvi minutes. Taip pat primename, kad tepant kiekvieną sluoksnį, reikia apgaubti nago galiuką. Taigi hibridinio lakavimo priemonės džiūsta daug greičiau nei įprasti nagų lakai.


Įsivaizduokite, kad savo nagus padabinote hibridiniu nagų laku. Norisi, kad jis laikytųsi ir Jus džiugintų kuo ilgiau. Tad yra svarbu žinoti bei laikytis rekomendacijų ką daryti, kad hibridai nenukristų? Hibridinis nagų lakas išsilaiko apie savaitę laiko. Nagai žavingai blizgės, bus ryškios spalvos, nagai pasižymės tvirtumu ir lakas išsilaikys ilgiau, jeigu kas trečią dieną ant nulakuotų nagų pakartotinai užtepsite viršutinį hibridinio lako sluoksnį. Tokiu atveju Jūsų nagai, nulakuoti su hibridiniu laku, atrodys tarsi padengti geliniu laku.


Susipažinę su pateikta informacija, įvertinkite, kuris nagų lakavimo metodas Jums yra priimtinesnis ir džiaukitės tvarkingai bei patraukliai atrodančiais nagais. Primename, kad tam, jog šis džiaugsmas išliktų ilgiau, nepamirškite profilaktiškai nagus šiek tiek palepinti. Tuomet jie augs kur kas tvirtesni, nesisluoksniuos, o kitą kartą atliekamas gelinis ar hibridinis lakavimas laikys dar ilgau. Kviečiame išbandykite šias procedūras namuose arba profesionaliame grožio salone. Jos nepareikalaus daug Jūsų laiko, tačiau nauda bus akivaizdi.