Tobulėjančios technologijos neaplenkia ir grožio industrijos. Paskutiniu metu labai išpopuliarėjo aparatinis manikiūras bei pedikiūras. Elektrinės dildės arba frezos gerokai palengvina darbą manikiūrininkui, nes nebereikia įprastų nagų dildžių, o per trumpesnį laiką galima pasiekti išties puikius darbo rezultatus.   

 

Pirmoji freza

Šiuolaikinės frezos pasižymi itin plačiu asortimentu: pradedant gana silpnomis 5W frezomis, kurios turi kelis pagrindinius antgalius, ir baigiant 65W galingumo frezomis, kurios yra skirtos profesionalams. Dauguma profesionalių frezų naudoja elektros energiją ir yra įjungiamos specialiu pedalu. Tuo tarpu, frezos skirtos mėgėjams dažniausiai turi keičiamą bateriją. Tiesa, vertėtų atminti, kad galingesnė freza ne visada yra geresnis pasirinkimas, ypač tada, jei su ja tik neseniai pradėjote dirbti. 

 

Standartinis frezos antgalis per minutę padaro nuo 3 tūkstančių iki 35 tūkstančių apsisukimų, nepriklausomai nuo to, koks yra frezos galingumas. Tai reiškia, kad net ir paprastesnio modelio 15W galingumo freza laisvai gali pasiekti 35 tūkstančius apsisukimų per minutę, tačiau, prilietus ją prie nago, ji greičiau stoja, lyginant su galingu ir daugiau vatų turinčiu modeliu.  Taigi, frezos galia lemia jos stabdymą dirbant, kuo galia didesnė, tuo sunkiau freza stoja.

 

Darbas su galinga freza reikalauja įgūdžių ir žinių, todėl profesionalių grožio priemonių bei technikos elektroninės parduotuvės Groziobaze.lt specialistai iš pradžių rekomenduoja rinktis silpnesnį frezos modelį. Eksperimentuojant su galinga freza, galima pažeisti nago plokštelę, užgauti aplink nagą esančias odeles ir audinius. 

 

Frezos antgaliai ir jų ypatybės

Dažniausiai su freza pridedama keletas standartinių antgalių, jų pilnai užtenka pirmosiomis darbo dienomis. Vėliau, kai įgundama dirbti su freza, galima įsigyti ir papildomų antgalių. Kokybiški frezos antgaliai paprastai gaminami iš  volframo karbido, deimantų dulkių arba yra abrazyviniai.

 

Volframo karbido ir deimantų dulkėmis dengti frezos antgaliai išties labai tvirti, norint sulenkti arba subraižyti šio tipo antgalį, reikia labai daug pastangų, tai ilgaamžis pasirinkimas. Be to, šie frezos antgaliai yra gaminami įvairiausių dydžių bei formų, todėl kiekvienas manikiūrininkas nesunkiai ras tai, ko jam reikia. Kita vertus, vertėtų atminti, kad šie antgaliai yra skirti profesionalams, jie aštrūs, todėl neįgudusioms rankoms su jais dirbti išties sunku, o ir tikimybė pažeisti nago plokštelę yra gana didelė. Tuo tarpu, abrazyviniai frezos antgaliai paprastai būna ritinio formos, įvairių dydžių. 

 

Antgaliai, skirti pašalinti negyvos odos ląsteles ir apynagių odą, gaminami iš pemzos, o štai nago poliravimui skirti antgaliai gali būti gaminami iš gumos, silikono ir zomšos. Pastarųjų negalima dezinfekuoti, tačiau galima plauti. Visus kitus frezos antgalius galima dezinfekuoti ir sterilizuoti.

 

Frezos antgaliai pagal formą

Šiuo metu rinkoje yra tiek frezos antgalių, kad vargu ar net labai patyręs manikiūrininkas gali tiksliai pasakyti, koks antgalis, kam yra skirtas, tačiau egzistuoja kelios taisyklės, kurias turėtų žinoti visi:

 1. Platus trapecijos arba ritinio formos antgalis šalina negyvas odos ląsteles, puikiai tinka naudoti pedikiūrui;
 2. Mažas kūgio formos antgalis pašalina įsisenėjusias ir sausas nago odeles;
 3. Didelis kūgio formos antgalis pašiaušia nago paviršių, nuima ilgalaikį gelinį nagų laką, padeda formuoti priauginto nago formą;
 4. Smeigtuko formos antgalis, kuris viršuje turi mažą rutuliuką, puikiai tinka pašalinti odeles ar pašiaušti nago plokštelės paviršių sunkiai prieinamose vietose;
 5. Vinies formos antgalis leidžia pašalinti odeles aplink nago kraštus.
 6. Poliruojantys antgaliai paprastai būna užapvalintos kūgio arba kulkos formos.

 

Paprastuose frezos modeliuose antgaliai keičiami, prilaikant galvutę ir ją atsukant. Įstačius antgalį, galvutė vėl užsukama. Kituose modeliuose pakanka įstatyti antgalį į frezą. Populiariausias antgalių tvirtinimo metodas „Twist and lock“, kai pasukus rankenėlę į abi puses, antgalis atsilaisvina, o pakeistas antgalis tokiu pat būdu užfiksuojamas. Antgalių skersmuo būna standartinis, todėl tinka visoms frezoms.

 

Papildomos frezos  funkcijos

Frezos arba elektrinės dildės gali būti įprastos arba turėti  papildomas funkcijas, kurios palengvina darbą, populiariausios šios:

 • Sukimosi krypties keitimas – ši funkcija patogi kairiarankiams;
 • Apsisukimų skaičiaus reguliatorius;
 • Skaitmeninis ekranas, atvaizduojantis apsisukimų skaičių;
 • Rankinio arba kojinio valdymo perjungimas.

 

Praktika, praktika ir dar kartą praktika

Nagų freza ir palengvina, ir pagreitina manikiūrininko darbą, tačiau tai galingas aparatas, kuris labai greitai gali sugadinti nago plokštelę: stipriau spustelėjus frezą, nagas gali skilti, o ilgainiui ir pradėti sluoksniuotis, itin „nuoširdžiai“ tvarkant nago odeles, galima pažeisti nago plokštelės paviršių, tai reiškia, kad nagas ataugs banguotas ar grublėtas. Reikia pripažinti, kad nė  viena klientė neliks sužavėta tokiu darbu ir jo padariniais, todėl, prieš pradedant dirbti su freza, Groziobaze.lt specialistai rekomenduoja baigti atitinkamus kursus, kurių metu bus atskleisti visi darbo su freza ypatumai.

 

Visgi, jei naudojate frezą tik savo reikmėms, atminkite kelias paprastas taisykles:

 1. Niekada nespauskite frezos;
 2. Neišploninkite nago plokštelės;
 3. Jei nesate pripratusi prie frezos, nago odeles pašalinkite tradiciniu būdu: atstumkite ir nukirpkite manikiūrininko žirklutėmis;
 4. Nepažeiskite aplink nagą esančių audinių;
 5. Rinkitės minkštesnius antgalius.

Galiausiai nepamirškite, kad po kiekvieno darbo su freza, antgalius būtina išvalyti ir dezinfekuoti. Sėkmės!

Frezas nagams rasite šio nuorodoje: Frezos nagams

Jeigu turite klausimų kaip išsirinkti prietaisą rašykite arba skambinkite mums, mes Jums padėsime: [email protected] +37060252672