Ar žinojote, kad pėdos gali labai daug pasakyti apie jus? Neverta net minėti, kad puikiai prižiūrėtos pėdos yra pasitikinčios savimi moters ženklas, o neprižiūrėtos – atvirkščiai. Tačiau nebūtina leisti laiką grožio salonuose ir mokėti už brangias pedikiūro procedūras – visa tai galima atlikti ir namuose naudojantis šiais 5 paprastais žingsneliais.

 

Pedikiūro namuose etapai:

Paruoškite savo nagus

Išmirkykite savo pėdas

Nušveiskite savo pėdas

Sudrėkinkite savo pėdas

Papuoškite savo nagus

 

Jums reikės:

 • Indo su šiltu vandeniu
 • Vonios druskos ar šampūno
 • Kokybiško pėdų šveitiklio 
 • Nagų žirklučių
 • Odelių šalintojo
 • Nagų dildės
 • Pemzos akmens ar pėdų dildės
 • Nagų šveitiklio
 • Nagų lako valiklio
 • Odelių kremo
 • Švaraus rankšluosčio
 • Drėkinančio kremo
 • Vatos diskelių 

 

Kaip atlikti pedikiūrą namuose?

 

1. Paruoškite savo nagus


Naudojant nagų lako valiklį ir kosmetinius vatos diskelius nuvalykite seną nagų laką. Nukirpkite nagus naudojant žirklutes. Nagus būtinai kirpkite tiesiai, kitaip per giliai nukirpti kraštai gali sukelti itin skausmingas įaugusių nagų problemas. Tada nuspręskite, kokios formos nagų norite ir suformuokite juos naudojant nagų dildę. Naudojant dildę stenkitės naudoti tik vieną kryptį – dvigubos krypties (pirmyn ir atgal) veiksmas gali neigiamai paveikti nago struktūrą ir jį susilpninti. 

 

2. Išmirkykite savo pėdas


Tai turbūt labiausiai atpalaiduojantis pedikiūro etapas. Pėdų mirkymas šiltame ir kvapniame vandenyje yra puikus būdas atsipalaiduoti ir pamiršti visas dienos negandas. Norint tai padaryti pripildykite indą šiltu vandeniu (pilkite jo tiek, kad apsemtų čiurną) ir įpilkite šampūno bei šiek tiek vonios druskos. Norint šiek tiek labiau pasilepinti galima naudoti Epsom druską, 1 citrinos sultis, šiek tiek šampūno ir keletą lašų eterinių aliejų. Įsitaisykite patogiai ir pamirkykite savo pėdas bent 15-20 minučių. Praėjus norimam laikui nusausinkite pėdas rankšluosčiu. 

 

3. Nušveiskite savo pėdas


Pėdoms nusausėjus įmasažuokite šiek tiek kremo odelėms ties nagų pagrindu. Kremui sušvelninus negyvąsias odos ląsteles, nušveiskite odą naudojant pemzos akmenį arba pėdų dildę. Jei negyvų odos dalelių kartas nuo karto nepašalinsite, oda suragės, suskilinės, o taip pat gali padidėti ir infekcijų tikimybė. Vis tik šveičiant pėdas nepersistenkite – juk nenorite susižaloti, tad darykite tai švelniai. 
Nušveitus pėdas nuvalykite kremą ir nustumkite nagų odeles su specialiu odelių šalintoju. Nagus nuvalykite specialiu nagų šepetėliu ir nuvalykite pėdas rankšluosčiu. Po to šveitikliu (galite naudoti tiek specialų kojų, viso kūno ar net veido šveitiklį) išmasažuokite pėdas iki pat čiurnų, švariai jas nuplaukite ir nusausinkite. 

 

4. Sudrėkinkite savo pėdas


Kai jūsų kojos jau švarios ir gaivios, siekiant maksimalaus rezultato jas būtina sudrėkinti. Tiks bet koks drėkiklis ar drėkinantis kremas. Norimu kiekiu išmasažuokite pėdas, čiurnas bei blauzdos raumenis – šis žingsnelis turėtų trukti apie 10 minučių. 

 

5. Papuoškite savo nagus


Pabaigus pirmuosius 4 žingsnelius belieka nusilakuoti nagus norima spalva (žinoma, tai nėra būtina). Tačiau tvarkingi ir spalvingi nagai ne tik pakels nuotaiką, bet ir suteiks žaismingumo jūsų įvaizdžiui. Galite nagus lakuoti tiek viena spalva, tiek ir pasidaryti prancūzišką pedikiūrą. 

 

Keletas patarimų:

 

1. Jei neturite pakankamai laiko pilnai pėdų šveitimo procedūrai, pemzos akmeniu ar pėdų dilde odą nušveisti reikėtų maudantis vonioje ar po dušu bent 2 kartus per savaitę. 

 

2. Leiskite savo nagams pailsėti nuo nagų lako – retkarčiais padarykite pertrauką tarp nagų lakavimo. Tai padės sustiprinti jūsų nagus. 

 

3. Jei pastebite bet kokio tipo infekciją ar pajuodavimą ant savo nagų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. 

 

Nieko nelaukite ir pasimėgaukite pedikiūro teikiamais malonumais dabar pat!

 

Čia rasite įvairių priemonių pedikiūrui: https://groziobaze.lt/pedu-prieziura